Jak wybrać tani kredyt na auto?

Jak wybrać tani kredyt samochodowy?, na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi, wynika to z różnych dodatkowych kosztów, wieku samochodu, wkładu własnego itd. Dlatego nie można powiedzieć, ze w jakimś konkretnym banku jest najtaniej, gdyż wszystko zależy od naszych potrzeb. Poniżej przedstawiamy rzeczy, na które należy zwrócić uwagę przy wyborze kredytu. Czynniki te decydują w głównej mierze o jego koszcie. Warto wysłać kilka wniosków i wybrać najlepszą, czyli najtańszą ofertę, szczególnie, że wypełnienie formularza jest darmowe i niezobowiązujące.

Zwróć uwagę na poniższe rzeczy przy wyborze kredytu:
- Oprocentowanie kredytu, czym starsze auto tym wyższe oprocentowanie kredytu, w porównaniu z nowym autem jest to około 2-3% więcej.
- Opłata wstępna, banki częst stosują takie kruczki, dając np. niższe oprocentowanie, ale chcąc za udzielenie kredytu jakieś dodatkowej opłaty, co często powoduje to, że kredyt z taką opłatą jest droższy niż inny z wyższym oprocentowaniem.
- Waluta kredytu, kredyt możemy zaciągnąć w złotówkach, ale także euro, dolarach czy najbardziej popularnych frankach. Decydując się jednak na kredyt z niższym oprocentowaniem np. we frankach trzeba pamiętać o róznicah kursowych walut, co przy dużych wahaniach może podwyższyć raty, szczególnie gdy waluta w której wzieliśmy kredyt zdrożeje w stosunku do zł.
- Wcześniejsza spłata kredytu, warto o to zapytać, gdyż część banków za wcześniejszą spłatę dolicz sobie dodatkową opłatę.
- Odroczenie spłaty kredytu, niestety czasami dzieją się rzeczy, na które nie mamy wpływu jak np. utrata pracy, wiele banków oferuję w takiej sytuacji zawieszenie na jakiś okres czasu spłaty kredytu.
- Zabezpieczenie banku, podstawowym warunkiem udzielenia kredytu jest to, że samochód musi mieć wykupioną polisę AC. Dodatkowo w zależności od banku stosowane są: zastaw rejestrowy, przewłaszczenie, weksel in blanco, poręczenie osoby trzeciej.
- Okres kredytowania, jak wiadomo czym bierzemy kredyt na dłuższy czas tym łączne odsetki będą większe, ale z 2 strony możemy płacić małe raty miesięczne.
- Ubezpieczenie, bank może zażądać wykupienia ubezpieczenia spłaty kredytu, dlatego warto o to zapytać.
- Wiek auta, wszystkie banki nie chcą kredytować zakupu starych aut. Zazwyczaj maksymalny wiek samochodu, wliczając w to spłatę to 15-20 lat.Copyright 2009-2011. Kredyt samochodowy by Sylwia Bartyzel & kredyt na auto by Qbass, info na samochód osobowy.